🎙️ 12# Najbohatší muž v Babylone (1)

Otvárame ďalšiu knihu a ďalšiu etapu nášho podcastu. Spoločne sa prenesieme do starovekého Babylonu, kde zistíme, že pravidlá bohatstva platia rovnako dnes ako aj na počiatku civilizácie. Knihu napísal George S. Clason v roku 1926.

Čo sa v novom podcaste dozviete?

🤓 Dva druhy vedomostí

Tie, ktoré ste sa už naučili a tie ktoré sa ešte len musíte naučiť. Schopnosť uvedomiť si, že mám dieru v znalostiach si vyžaduje tréning a prax. Je to však zásadný a základný predpoklad pre postup a posun v živote aj kariére. 

📈 Odložte si jednu desatinu

Hneď ako dostaneš svoju výplatu, odober z nej jednu desatinu a odlož si ju. To budú tvoje peniaze.  ,,Všetky peniaze, ktoré zarobím sú moje peniaze!“ ,,Neplatíš remeselníkom, ktorí ťa obliekajú, obúvajú či krmia? Ty blázon. Platíš každého. Pracuješ pre všetkých len nie pre seba! Keby si si odložil 1/10 toho čo zarobíš, koľko peňazí by si mal za 10 rokov?“

🏡 Investuj svoju desatinu

… z toho čo zarobíš, no môže to byť aj oveľa viac, ak si to vieš dovoliť. Strop v tomto prípade neexistuje. Bohatstvo, tak ako ktorýkoľvek košatý strom vyrastá z malého semienka. Čím skôr ho zasadíš, tým skôr ti vyrastie a tým skôr prinesie ovocie.

🗨️ Pýtaj sa správnych ľudí

Ak sa budeš chcieť dozvedieť niečo o drahých kameňoch, tak sa opýtaj obchodníka s drahými kameňmi, ak budeš chcieť vedieť niečo o ovciach, tak sa opýtaj pastiera. A ak chceš vedieť niečo o tehlách, tak vtedy sa opýtaj na názor murára.

💸 Rady sú zadarmo

Rady sú jedna z mála vecí, ktoré sa rozdávajú aj zadarmo. Treba však dbať na to od koho a aké si vezmeme. Najdôležitejšia vlastnosť informácie jej zdroj. Vzdelávajte sa. Pýtajte sa. Vyzvedajte, ale len tam kde dostanete relevantnú odpoveď. Pýtajte sa ako môžu vaše malé kúsky začať zlata pracovať namiesto vás. 


 🎙️ V podcastoch sa venujeme peniazom, produktivite, investovaniu, ale aj naplnenému a bohatému životu.

Zdrojom informácií sú svetoznáme knihy, videá, životopisy, citácie úspešných osobností,  ale aj reálne rozhovory s úspešnými investormi, podnikateľmi a inšpiratívnymi ľuďmi, ktorí dosahujú pozoruhodné výsledky.

Zaujímame sa o to, akým spôsobom títo ľudia premýšľajú o peniazoch, aké návyky ovplyvňujú ich každodenný život, čomu pripisujú svoj úspech, ale aj aké najväčšie zlyhania v živote prežili. 

Vyberáme pre Vás len to najlepšie a spoločne nahliadneme do tajomstiev, ako žiť úspešnejší, bohatší a produktívnejší život.