🎙️ 15# Mám požičať sestre a jej manželovi? – Najbohatší muž v Babylone (4)

Rodan je výrobca oštepov. Kráľ ho obdaril 50 zlatými mincami. O tom ako ich použiť sa poradil s bankárom Nathonom. 

Čo sa v novom podcaste dozviete?

Bohatstvo je dieťaťom znalosti a vytrvalosti. Zarobiť si nie je ťažké, ale byť konzistentný vo svojom finančnom správaní, to je už úplne iná disciplína.

💰 Zlato, alebo peniaze sú moc.

Jednoduchá pravda! Ak ste dobrý človek, tak peniaze znásobia vaše možnosti robiť dobré veci. Ak ste zlí, tak sa stane presný opak a pri troche šťastia pre nás všetkých skončíte vo väzení.

😱 Peniaze prinášajú strach.

Strach, že o túto nadobudnutú moc prídeme, pretože s veľkou mocou prichádza aj veľká zodpovednosť. Aj dobre mienený krok, ktorý sa ukáže ako omyl, vynásobený peniazmi vás môže dostať do veľkých problémov.

 🤷‍♀️ Požičiavať rodine?

Čo ak sa ale stane, že ma o pomoc požiada priateľ alebo rodina? Ak chcete pomôcť svojim blízkym, urobte to tak, aby ste nepreniesli všetky priateľove starosti na seba.

👨‍💼Máš skúsenosti?

Ak od vás niekto chce pôžičku na rozbehnutie podnikania, tak sa ho opýtajte aké má s tým podnikaním skúsenosti. Ak je odpoveď jasná a presvedčivá, tak sa možno dívate na super príležitosť.

🔐 Cudzie zlato sa míňa ľahšie.

Ak človek, ktorý stojí pred vami nevie ani začať, tak si spomeňte si na pravidlo číslo 4 z predchádzajúceho podcastu. Zlato utečie tým, ktorí ho investujú vo veciach, ktorým nerozumejú!

🎙 V podcastoch sa venujeme peniazom, produktivite, investovaniu, ale aj naplnenému a bohatému životu.

Zdrojom informácií sú svetoznáme knihy, videá, životopisy, citácie úspešných osobností,  ale aj reálne rozhovory s úspešnými investormi, podnikateľmi a inšpiratívnymi ľuďmi, ktorí dosahujú pozoruhodné výsledky.

Zaujímame sa o to, akým spôsobom títo ľudia premýšľajú o peniazoch, aké návyky ovplyvňujú ich každodenný život, čomu pripisujú svoj úspech, ale aj aké najväčšie zlyhania v živote prežili. 

Vyberáme pre Vás len to najlepšie a spoločne nahliadneme do tajomstiev, ako žiť úspešnejší, bohatší a produktívnejší život.