🎙️ 16# Dlh je otroctvo – Najbohatší muž v Babylone (5)

Byť zadĺžený je strašné. Sledovať peniaze ako dopadajú na dno jamy, ktorú si človek sám vykopal, je ťažké. Najmä keď výsledkom vašej driny je vlastne len vytúžená nula.

Čo sa v novom podcaste dozviete?

💳 Musí vám zostať

Ten komu na konci mesiaca zostáva zlato a striebro v peňaženke, robí dobre pre seba, svoju rodinu aj kráľa. Človek, ktorý neušetrí nič, robí zle nie len sebe, ale aj svojej rodine a svojmu kráľovi. Takýto človek má trpké srdce a to sa môže odrážať v jeho správaní sa k okoliu. 

🚙 Nekupujte si veci,

na ktoré nemáte. V tom tkvie úspech tejto stratégie. Umožňuje vám užívať si život a pri tom byť finančne zodpovedný. Nie je to žiadna drastická diéta, ale len úprava vašich konzumentských návykov.

🧒 Dobré meno je hodnota

2/10 z vášho príjmu by mali smerovať práve sem. Dlh je záveäzok. Ak záväzky neplníte, tak zaplatíte penalty. Možno zaplatíte peniazmi a možno svojou reputáciou. A so zlou reputáciou si k vám príležitosti nájdu cestu oveľa ťažšie. Dobré meno má obrovskú hodnotu. Dobré meno vám môže zarobiť. Dobré meno vás môže dostať z problémov. Dobré meno vám vyhrá úctu. Plaťte svoje dlhy.

😱 Nebuďte otrokom

Zlý dlh, ktorý neslúži ako investícia je ako otroctvo. Ak dlžíte peniaze, tak strácate kus svojej slobody, pretože ste sa zaviazali odpracovať a vytvoriť nejakú vopred dohodnutú hodnotu. Správnym menežmentom svojich peňazí dokážete podstatne zredukovať trvanie tohto stavu. Byť zadĺžený je hrozné. Naozaj nie je na to iné slovo. Vidieť ako každý mesiac ubúda z vášho účtu znateľná suma peňazí a smeruje na dno diery, ktorú ste si pre seba vykopali, iba preto, aby ste ju jedného dňa zarovnali.

 🎙 V podcastoch sa venujeme peniazom, produktivite, investovaniu, ale aj naplnenému a bohatému životu.

Zdrojom informácií sú svetoznáme knihy, videá, životopisy, citácie úspešných osobností,  ale aj reálne rozhovory s úspešnými investormi, podnikateľmi a inšpiratívnymi ľuďmi, ktorí dosahujú pozoruhodné výsledky.

Zaujímame sa o to, akým spôsobom títo ľudia premýšľajú o peniazoch, aké návyky ovplyvňujú ich každodenný život, čomu pripisujú svoj úspech, ale aj aké najväčšie zlyhania v živote prežili. 

Vyberáme pre Vás len to najlepšie a spoločne nahliadneme do tajomstiev, ako žiť úspešnejší, bohatší a produktívnejší život.