🎙️ 17# Fascinujúci príbeh svojho času najbohatšieho muža planéty – Andrew Carnegie (1)

Tentokrát to dáme trochu inak! Namiesto knihy sa pozrieme na životný príbeh svojho času najbohatšieho muža planéty. Oceľový škót – Andrew Carnegie. 

Čo sa v novom podcaste dozviete?

Keď sa ho učiteľka v škole spýtala, aby povedal nejake porekadlo z Biblie, tak jej odpovedal: Dávaj si pozor na centy a eurá sa o seba postarajú aj samé.

💡 Dostal sa do povedomia

Stal poslíčkom pre telegrafickú spoločnosť. Vďaka tejto práci mal príležitosť stretávať rôznych ľudí, najmä bohatých a dôležitých. Vždy sa snažil si ich zapamätať, aby ich neskôr mohol na ulici pozdraviť a dostať sa tak do povedomia.

😶 Dve tváre

Andrew Carnegie bol rozporuplný človek. Na jednej strane priekopník a progresívne zmýšľajúci človek, na strane druhej neúprosný kapitalista a technokrat. Jeho pozitívny odkaz sa naplno prejavil až ku koncu jeho života a kariéry. Možno sa tak pokúšal výkupiť seba aj svoje svedomie. Svoju dušu.

💶 Peniaze nestačia

Presťahoval sa do New Yorku, už ako bohatý muž. Napriek tomu cítil, že nie je spokojný. Nepáčilo sa mu len zarábať peniaze pre peniaze.

⚖️ Zrážal výdavky

Od svojich súperov sa líšil aj tým, že keď bolo ťažšie, tak zrážal výdavky namiesto toho aby siahol na profit. Dávajte si pozor na výdavky a profit sa o seba, postará sám – často hovorieval.

 😳 Jediný deň voľna

Medzi svojimi zamestnancami sa snažil nastoliť súťaživú atmosféru.  Robotníci robili 12 hodín denne, 7 dní v týždni. Za rok mali len jediný deň voľna a to 4. júla.


🎙V podcastoch sa venujeme peniazom, produktivite, investovaniu, ale aj naplnenému a bohatému životu. Zdrojom informácií sú svetoznáme knihy, videá, životopisy, citácie úspešných osobností,  ale aj reálne rozhovory s úspešnými investormi, podnikateľmi a inšpiratívnymi ľuďmi, ktorí dosahujú pozoruhodné výsledky.

Zaujímame sa o to, akým spôsobom títo ľudia premýšľajú o peniazoch, aké návyky ovplyvňujú ich každodenný život, čomu pripisujú svoj úspech, ale aj aké najväčšie zlyhania v živote prežili. Vyberáme pre Vás len to najlepšie a spoločne nahliadneme do tajomstiev, ako žiť úspešnejší, bohatší a produktívnejší život.