4 dôvody, prečo investovať v roku 2021 participatívne

Svet sa zmieta v reštrikciách zavedených v súvislosti so snahou znížiť šírenie ochorenia COVID-19 a spolu s náladou ľudí klesajú aj investičné účty, ktoré sú značne ovplyvnené meniacimi sa náladami na finančných trhoch. V dnešnom článku si povieme viac o jednej z možných alternatív investovania, ktorá sa už aj na Slovensku dostáva do čoraz väčšieho povedomia. Pôjde o takzvané participatívne investovanie.

Kým finančné trhy zaznamenávajú posledné mesiace obdobie zvýšenej volatility, investori s pozíciami v participatívnom investovaní sa tešia stabilným výnosom. Prečo je tomu tak? Aké sú výhody participatívneho investovania?

Zisky z investície nie sú viazané na výkonnosť trhu

Ziskovosť participatívneho investovania sa priamo neodvíja od fluktuácie trhu, a tak je vhodné pre investorov najmä v obdobiach, akým je práve to, ktoré zažívame prakticky už od marca 2020. Akciové trhy zaznamenávajú prudké výkyvy cien, ktoré znepokojujú najmä krátkodobých investorov, ktorí rátajú s nainvestovanými peniazmi v priebehu niekoľkých rokov.

Jedným zo spôsobov participatívneho investovania je aj realitný crowdfunding, ktorý čoraz viac uprednostňujú investori hľadajúci prijateľné výnosy spojené s riadeným rizikom. Výška minimálnej jednorazovej investície do realitného crowdfundingu sa na známej slovenskej platforme Investícia Slovensko pohybuje už od 100 eur.

Projekty podliehajú overeniu v podobe Due diligence

Každý jeden projekt žiadajúci o financovanie prostredníctvom realitného crowdfundingu je podrobený dôkladnému Due diligence odborníkmi platformy Investícia Slovensko. V rámci neho je vypracovaných niekoľko strategických dokumentov, akými sú prieskum trhu, SWOT analýza silných a slabých stránok, externých hrozieb a príležitostí, a ďalšie.

Investori tak môžu mať 100% istotu, že každý jeden projekt spĺňa prísne kritériá, ktoré predznamenávajú jeho životaschopnosť a budúcu ziskovosť. Po schválení projektu dokáže investor navyše investovať prostriedky okamžite, a nemusí čakať na súčinnosť s brokerom, alebo iným sprostredkovateľom, ktorý dokáže pristúpiť na finančný trh a zrealizovať danú objednávku na nákup investície.

Intuitívne investovanie aj pre začiatočníkov

Platforma Investícia Slovensko sa pýši jednoduchým investorským rozhraním, v ktorom nájde investor vždy informácie, ktoré hľadá. Klub investorov, ako sa nazýva užívateľské rozhranie investičného účtu, poskytuje investorovi prehľad o jeho investíciách, stave účtu, jednotlivých transakciách, ale aj aktuálnych investičných príležitostiach.

Jedna z hodnôt platformy Investícia Slovensko je transparentnosť, takže rozhranie ponúka pri jednotlivých otvorených projektoch aj možnosť nahliadnuť do už spomínaného Due diligence reportu.

Participatívne investovanie na vzostupe

Medzi ďalšie výhody participatívneho investovania patria:

  • diverzifikácia investícií – umožňuje diverzifikovať investície v rámci rôznych druhov realitných projektov (rezidenčné, komerčné, ..)
  • transparentné hodnotenie – každý projekt má k dispozícií komplexnú analýzu výhod a rizík daného projektu, čím neuvádza investora do omylu
  • okamžitosť a vstupná cena investície – rýchle a jednoduché investovanie bez poplatkov
  • zabezpečené investície – každý projekt, ktorému je poskytnutý účelový úver od platformy Investícia Slovensko je zabezpečený buď samotnou nehnuteľnosťou, alebo podielom na zisku daného developera

Využite možnosť participatívneho investovania a založte si investorský účet ešte dnes! Vstúpte do klubu investorov a vybudujte si pasívny príjem, o ktorom ste vždy snívali.