Nový crowdfundingový projekt výstavby domov v koncepte „Green project“

Len pred pár dňami sme otvorili nový crowdfundingový projekt výstavby rodinných domov v koncepte „Green project“.

Koncept „Green project“ má za úlohu maximálne využiť zelené miesta na plochách, kde by bol za normálnych okolností betón, železo, resp. iný stavebný materiál.

No, kým niečo o tom napíšem, poďme si pozrieť hlavné investičné atribúty tohto crowdfundingového projektu:

  • Investičné obdobie: 24 mesiacov
  • Výnos z projektu: 14,37 % p.a. (ročne)
  • Lokalita: Prešov
  • Typ projektu: realitný, výstavba 2x rodinných domov s nízkou energetickou náročnosťou v koncepte „Green project“
  • Maximálna investičná čiastka od všetkých investorov: 200.000 EUR
  • Minimálna investičná čiastka od všetkých investorov: 100.000 EUR
  • Maximálna investičná čiastka od jedného investora: 30.000 EUR
  • Minimálna investícia od jedného investora: 100 EUR

Viac info nájdete v KLUBE INVESTOROV.

A poďme teda na opis tohto, podľa mňa naozaj skvelého realitného projektu s krátkou investičnou dobou.

Konkrétne pre tieto rodinné domy sa architektom podarilo fantasticky využiť miesto na streche. Strechy sú momentálne často diskutovanou témou, pretože takmer 100% striech našich obydlí je nevyužitá plocha, ktorá by mohla plniť lepší účel ako žiadny.

Pred nejakou dobou som videl dokument, kde sa jedna iniciatívna skupina ľudí v meste New York snažila využiť zanedbané a nepoužívané strechy priamo v downtowne na výškových budovách.

Táto iniciatíva tam organizovala letné kiná, divadlá, nocľahy pod holým nebom. Strechy upravovali rôznym spôsobom tak, aby boli príjemné, obývateľné, zelené a aby naplnili svoj účel. 

Mohli ste si rezervovať miesto na streche pre svoj deň, spraviť si piknik, stráviť celú noc s výhľadom na mesto New York a spať rovno pod hviezdami. Šialené? Podľa mňa unikátne. 

Bolo to zaujímavé sledovať. 

Súčasný prebiehajúci crowdfundingový projekt nízkoenergetických domov v koncepte „Green project“ sa okrem nízkej energetickej náročnosti domov sústreďoval na to, kde nájsť zelené, využiteľné miesta vo výstavbe, ktoré by skvalitnili život budúcim majiteľom.

Nižšie je štúdia, kde sa podarilo pre jeden rodinný dom získať 75m2 na streche pomocou strešnej terasy.

Takéto domy vyrastú aj v Prešove, a to vďaka crowdfundingu a všetkým členom v KLUBE INVESTOROV, ktorým za to ďakujeme.

Prečo rodinné domy blízko centra mesta?

Výstavba rodinných domov nebolo rozhodnutie len kvôli ekologickému, resp. zelenému konceptu. Rodinné domy a hlavne tie, ktoré sú v tesnej blízkosti miest si posledné mesiace získali obrovskú radu záujemcov. Tento dopyt je citeľný aj v prípade momentálneho stavu ovplyvneného COVID-19.

Premýšľali sme prečo. No, myslím, že možno aj práve COVID-19 a karanténne opatrenia tomu výrazne pomohli.

Je zrejme obrovský rozdiel, či ste zatvorený počas karantény 10 dní doma v paneláku medzi štyrmi stenami, alebo na záhrade svojho domu. Alebo, v prípade tohto nášho crowdfundingového projektu, aj na strešnej terase.

Možno práve v týchto situáciách si ľudia uvedomili, aká silná pridaná hodnota je mať vlastný pozemok, vlastnú záhradu, terasu, resp. voľný priestor na vzduchu, kde môžu tráviť svoj voľný čas.

Na záver.

Chceme ponúknuť našim členom KLUBU INVESTOROV podstatne viac podobných projektov, možno aj v koncepte „Green project“. Výstavba rodinných domov v lukratívnej lokalite, s nápadom, dobrou myšlienkou, v nízkoenergetickom móde je veľmi zaujímavá investícia so slušným a spravodlivým výnosom.

Napríklad tým, že developer využil priestor na streche, jeho náklady vzrástli minimálne, no úžitková (predajná) plocha výrazne. 

Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto projekte a investovať doň, registrujte sa do KLUBU INVESTOROV a nahliadnite do detailu projektu. Nájdete tam podrobné investičné atribúty, finančné ukazovatele, predpokladané náklady, výnosy, samotný cash-flow projektu a formu zabezpečenia investícii. 

🍀 Držím vám palce na ceste za vašim pasívnym príjmom … a možno aj v súčinnosti s KLUBOM INVESTOROV.