Podcast ROZHOVOR 🎙️ – Silvia Laczóová

Pochádza z Komárna a vyštudovala psychológiu na univerzite Komenského v Bratislave. Pôsobila aj v USA, kde začala s koučingom, ktorému sa venuje dodnes. Je držiteľkou certifikátov. Pomáha športovcom, profesionálom rozdrviť bloky, získať motiváciu a vyhnúť sa vyhoreniu.

Aký je jej profesný príbeh?

Začalo sa to štúdiom psychológie v Bratislave. Chodievala na výmenný pobyt cez Work and travel, kde získala zelenú kartu. Odišla do USA, našla si kamarátov. Osobný vzťah s priateľom – basketbalistom ju priviedol k myšlienke mentálneho koučingu. Začala pracovať „z domu“. Okrem koučingu sa venuje aj manažmentu v cestovnej kancelárii.

Ako získava klientov?

Najčastejšie cez referencie. Využíva aj sociálnu sieť Instagram a vzdeláva sa v marketingu, aby si získala nových klientov. Primárne sa zameriava na mentálny koučing športovcov. Vyhľadávajú ju ľudia, ktorí riešia prokrastináciu, nedostatok odvahy či sebavedomia.

Čo je cieľom koučingu?

Cieľom je dopátrať sa otázkami k problému a k cieľu, čo daný klient chce, potrebuje. Či nasleduje svoje ciele alebo ciele niekoho iného. Čaká na AHA momenty, kedy sa udeje tá správna zmena.

Čím si prechádzajú športovci?

Vybojovanie pozície, keďže na tvoje miesto čaká niekto ďalší. Neustále podávať výkon znamená byť pod tlakom. Sezóna síce trvá 9-10 mesiacov a potom nastáva samotréning. Ďalšou prekážkou sú agenti, ktorí im majú nájsť angažmán. Ak nenájdu, tak športovci ostávajú bez peňazí. Sociálne siete neustále „hejtujú“ výkony a pod.

Čo sa naučila od svojich klientov?

Všetci sme na jednej lodi. Myslíme si o iných, že sú lepší. Ale všetci si prechádzame nejakými prekážkami, ktoré nás brdzia. Aj ľudia, ktorí na nás pôsobia úžasne, majú svoje temné miesta a sú zraniteľní.

Čo je podľa nej „vitamínom C“ mentálneho zdravia?

Nájsť ci čas pre seba a začať byť sprítomnený. Na obede obedovať, nie pozerať maily. Nechodiť na 2 hodiny do fitka, ak nemáme čas, ale pár minút sa ponaťahovať alebo meditovať. Ide o tie najjednoduchšie veci, ako napríklad pohyb alebo dýchanie, ktoré nám je prirodzené.

Aký je jej zdroj dobrých informácií?

Emocionálna inteligencia od Daniela Golemana. Ak človek začne pracovať na svojej emocionálnej inteligencii, začne sa meniť aj svet okolo neho.

*Našli ste chybu? Napíšte nám na [email protected]