Podcast ROZHOVOR 🎙️ – Iveta Maďarová

Komunikačná expertka európskeho parlamentu Iveta Maďarová nám prezradila kto je a čomu sa vo svojom živote venuje.

Je zahraničná Slovenka. Vyrastala v Srbsku v slovenskej obci vo Vojvodine, teda na severe Sbrska. Tu aj študovala na gymnáziu a venovala sa žurnalistike. Na Slovensku študovala na katedre žurnalistiky Univerzity Komenského v Bratislave.

Kam smerovali jej kroky po bakalárovi?

Odišla do Prahy, kde rok pracovala ako dištančný novinár, korešpondent. Boli to prvé pokusy pracovať z domu – pracovala pre SITU aj TASR. Robila celý ten redakčný proces. Považuje to za najpriateľskejšiu výzvu, ktorá jej kedy bola ponúknutá. Tento strávený čas považuje za najkrajší rok. V Londýne študovala magistra.

Ako sa zo sna baleríny dostanete na pozíciu v Európskom parlamente?

Komunikačný asistent je názov pracovnej pozície. Zahŕňa však oveľa viac aktivít. Zastrešuje a spája komunikáciu medzi inštitúciami v Európskom parlamente, kde tvorí audiovizuálny obsah a strihá informácie.

Aký je jej dlhodobý plán?

Čerstvo zmenila prácu. Jej plánom je rozvíjať komunikačný kanál Európskeho parlamentu.

Je pre ňu práca poslanie alebo peniaze za prácu?

Úprimne povedané, našla spoj medzi tým, že robí to, čo ju baví a napĺňa a dokonca za to má aj zaplatené. Bol to vždy jej sen.

Akú literatúru odporúča?

Posledná kniha bola zameraná na psychické zdravie. Odporúča preto aktualizáciu vedomostí v knihe nemeckej psychoanalytičky Stephanie Stahl – Dieťa v tebe.

Podcast s Ivetou Maďarovou si môžete vypočuť priamo v tomto článku, ale aj na podbean.sk, platforme Apple Podcast a samozrejme aj na našom webe investiciaslovensko.sk či facebookovej stránke KLUB INVESTOROV PODCAST. Okrem podcastu s Ivetou nájdete na spomínaných miestach aj ďalšie skvelé podcasty, ktoré sa doposiaľ venovali populárnej knihe Bohatý otec, chudobný otec od R. Kiyosakiho alebo ďalším známym osobnostiam finančného sveta.

Tvoríme pre vás blogy, podcasty aj príbehy. Veríme, že každý z vás si vyberie z možností, ktoré vám ponúkame, aby ste mohli kráčať po ceste za finančnou gramotnosťou.

*Našli ste chybu? Napíšte nám na [email protected]