Prečo je realitný crowdfunding úspešný?

Vo svete bolo prostredníctvom realitného crowdfundingu preinvestovaných do nehnuteľností viac ako 50 miliárd EUR!

A toto už je suma, nad ktorou je potrebné sa pozastaviť a popremýšľať, prečo to do kelu funguje!

🏠 Myšlienka realitného crowdfundingu je úplne jednoduchá no zároveň geniálna. Bežní ľudia sa spoja, aby dokázali financovať investičnú príležitosť, na ktorej všetci získajú.


Ak máš dostatok finančného kapitálu, môžeš si financovať realitný projekt sám a získať veľmi slušný výnos z prenájmov alebo z predaja. Samozrejme za predpokladu, že máš správne informácie a dostatočné skúsenosti. Peniaze nie sú v tomto prípade všetko. 

No čo ak disponuješ len menšou čiastkou napríklad 5 000 EUR, ktorú by si však rád zhodnotil? Za to si nehnuteľnosť jednoducho nekúpiš.

Vložíš ich do banky? Určite nie. Verím, že je všetkým úplne jasné, ako uložené peniaze v banke sústavne strácajú. 

Presne z tohto dôvodu sa bežní ľudia po celom svete spájajú, aby nahromadili potrebný kapitál a dokázali financovať nádejné investičné projekty.

👇 Príklad.

100 malých investorov investuje 1 000 EUR. Čiastka 100 000 EUR je už dostatočne veľká, aby v spolupráci s hlavným investorom poslúžila na financovanie realitného projektu. 

A zisk?

Zisk sa delí rovnomerne medzi všetky zúčastnené strany. Podľa dohôd a zmlúv, ktoré medzi sebou podpíšu. Skvelá WIN-WIN situácia pre všetky strany. Jednoduchá no zároveň geniálna konštrukcia financovania.


Aká je bezpečnosť realitného crowdfundingu?

✅ Nehnuteľnosť je aktívum, ktorá má svoju súčasnú hodnotu posúdenú znaleckým posudkom. V drvivej väčšine táto hodnota každým dňom rastie.

✅ Každá jedna investícia od ľudí prostredníctvom crowdfundingu je zabezpečená majetkom. Toto ti žiadna kryptomena, resp. forex neposkytne.

✅ Investor v KLUBE INVESTOROV môže investovať v nižších čiastkach do viacerých projektov. Vajíčka rozloží do viacerých košov (projektov).

Ak sa rozhodneš investovať nezávisle od crowdfundingu do bytu alebo apartmánu máš jedno veľké vajce v jednom koši. Netvrdím, že si urobil zle. Iba som pomenoval možné investičné riziko.


🏠 Realitný crowdfunding je veľmi jednoduchý a zároveň veľmi úspešný model investovania do nehnuteľností.

Takýmto spôsobom sa môže financovať akýkoľvek investičný zámer. Ak je reálny. Investícia do nehnuteľnosti sa dá relatívne jednoducho zabezpečiť v prípade nepriaznivých okolností. Nehnuteľnosť nie je garancia istoty, je to záruka. 

Držím ti palce na ceste za pasívnym príjmom!