Sobotňajšia ☕. Ďalší projekt zafinancovaný. A čo sme sa naučili?

Pravidelná rekapitulácia posledného zafinancovaného projektu a niekoľko štatistík, ktoré vás možno budú zaujímať.

Okrem toho, že napíšem niekoľko zaujímavých čísel z poslednej financovanej kampane Park Lesná***, rád by som s vami zdieľal možno aj intímnejší pohľad na naše strategické úvahy a to, čo sme si posledné dni uvedomili.

Poďme ale teraz k faktom a číslam pre zafinancovaný projekt Park Lesná***.

  • Investícia spolu 318 126 EUR.
  • Maximálna cieľová čiastka bola 330 000 EUR.
  • Minimálna investícia 100 EUR.
  • Maximálna investícia 25 000 EUR.
  • Do projektu sa zapojilo 146 investorov.
  • Pevný výnos z tohto projektu je 12,18 % p.a.
  • Interval vyplácania výnosov pre investora kvartálne.
  • Obdobie investície je 36 mesiacov.

Opäť fantastický výsledok! Všetkým zúčastneným investorom ďakujeme! Pomohli sme posunúť developerovi tento investičný projekt do 2. fázy.

Hlavný investor momentálne potrebuje splniť 2x podmienky na to, aby mohol čerpať investíciu od našich členov KLUBU INVESTOROV.

  1. Čerpanie úveru je podmienené predložením originál výpisu z listu vlastníctva, ktorý hovorí, že developer je 100% vlastníkom danej nehnuteľnosti, kde bude projekt realizovať. 
  2. Investícia Slovensko sa prostredníctvom svojej spoločnosti stane záložným veriteľom 100% podielu spoločnosti hlavného investora, ktoré môže pri porušení podmienok hlavného investora využiť v prospech všetkých členov KLUBU INVESTOROV.

Momentálne sa finančné prostriedky vyzbierané pre investičný projekt Park Lesná*** vinkulujú na účte Investícia Slovensko v banke ČSOB a uvoľnia sa v prospech hlavného investora až po splnení hore uvedených podmienok.

Každý jeden investor, ktorý sa zúčastnil investície do projektu Park Lesná***, bude môcť vo svojom investorskom účte nahliadnuť do detailu projektu a sledovať tak progres tohto investičného zámeru. 

Intímnejší pohľad do zákulisia a našich strategických úvah

Masívnejší rast a prostriedky pre Slovensko.

Neskrývam to, že ja, ale aj moji kolegovia máme slabosť pre investičné projekty, ktoré okrem spoločne zdieľaných ziskov, dokážu dať okoliu aj iné benefity.

Samozrejme, mám rád, ak investované peniaze nosia nové peniaze, no ešte radšej, ak zároveň pozitívne ovplyvňujú naše okolie.

Často teraz premýšľam nad tým, ako to urobiť masívnejším spôsobom. Možno sa o tom rozpíšem viac v samostatnom bloku.

To, čo môžem napísať teraz, je to, že pripravujeme portál a KLUB INVESTOROV pre všetkých rezidentov Európskej únie. Ktokoľvek zo zahraničia, kto bude chcieť, sa môže zúčastniť na investičných príležitostiach, z ktorých vyzbierané peniaze budú prúdiť do Slovenskej republiky.

Slovenské projekty od západu až po východ.

V žiadnom prípade nechceme kategorizovať územia, v ktorej časti Slovenska investičný projekt podporiť a v ktorej nie. Veríme, že v akejkoľvek časti Slovenskej republiky existuje príležitosť nájsť investičný zámer, ktorým dokážeme priniesť všetkým investorom zaslúžené a hlavne spravodlivé výnosy.

Našim cieľom je „rozliezť“ sa po celej zemi. Nie je to jednoduché, pretože dôkladne pripraviť investičný projekt je práca na niekoľko mesiacov. No našou ambíciou je dívať sa od západu až po východ.

Pasívne príjmy každý jeden mesiac.

Už možno nasledujúci projekt prinesie všetkým našim členom KLUBU INVESTOROV pasívny príjem každý jeden mesiac.

Asi najčastejším modelom investícii do realitných projektov je KÚPA – PRENÁJOM. Momentálne vybiehajú investičné príležitosti, ktoré v dôsledku koronavírusu podhodnotili isté typy nehnuteľností, a tak sa nám všetkým otvára nová príležitosť investovať do KÚPY a výhodne PRENAJAŤ s veľmi zaujímavým cash-flow.

A po istom čase, ak hodnota kúpenej nehnuteľnosti dosiahne svoje historické maximum, tento investičný produkt výhodne predať. Preto sa teším na tento typ investičného projektu a na to, akým spôsobom zareagujú naši investori. Dopyt od vás je naozaj vysoký.

Chceme naučiť developerov, aby sa viac dokázali investorom otvoriť.

Aj keď robíme účelové investície na konkrétny projekt s celkom rozsiahlou investičnú analýzou, s detailnými informáciami o projekte, bilanciách, nákladoch a ziskoch, SWOT analýzach a mnoho iného, chceli by sme, aby sa developer aj počas realizácií projektov viac otvoril.

Úplne rozumiem, že každý jeden developer, resp. hlavný investor si chráni svoje know-how, postupy a stratégie, akým spôsobom buduje svoje investičné projekty.

No veľmi intenzívne premýšľame nad tým, ako efektívne zdielať všetkým investorom, ktorí sa zapojili do investičného projektu priebeh realizácií a rôzne strategické rozhodnutia, ktoré pri budovaní projektu musí hlavný investor pravidelne prijímať.

Ak si vyberiete akýkoľvek investičný produkt, či už je to v banke, resp. nákupom zmeniek a dlhopisov, tak máte minimum informácii, kde tie vaše peniaze vlastne skončia.

Banky vám neprezradia, kam vaše peniaze na sporiacich účtoch tečú. A spoločnosti, ktoré vám predali zmenku, resp. dlhopis vám okrem výšky výnosu a termínu jeho vyplatenia nepovedia takmer nič.

Preto verím, že väčšou otvorenosťou voči vám – či už pôjde priebeh realizácie projektov podľa očakávaní alebo nie, resp. či ide lepšie ako bol predpoklad, tak vzrastie dôvera medzi oboma stranami, investor vs. developer.

Záver.

Existuje ešte niekoľko tém, ktoré máme na stole a ktoré plánujeme tohto roku vyriešiť.

Nás však už teraz nesmierne teší fakt, že počet aktívnych investorov neustále rastie. My neustále pracujeme na mnohých veciach – na prehľadnejšom prostredí pre investorov, zdokonaľujeme investičnú due diligence, ktorá má za úlohu detailne preveriť potenciálny investičný zámer ešte pred tým, ako vstúpi do KLUBU INVESTOROV a snažíme sa vyhovieť vašim požiadavkám na projekty ako aj biznis modely, po ktorých je z vašej strany dopyt.

Želám vám pekný víkend a držím vám palce na ceste za vlastným pasívnym príjmom.