Sobotňajšia ☕. Due dilligence investičných príležitostí a čo všetko je potrebné, aby projekt dostal šancu?

Dostal som za posledný mesiac niekoľko otázok❓, ktoré sa týkali toho, kedy bude ďalší investičný projekt. Absolútne skvelý dotaz. Ďakujem zaň. Mojou odpoveďou bude tento blog.

Našou snahou je pridávať investičné zámery nepretržite. Počas celého roka. Ukončíme jeden, zverejníme ďalší. To je naša vízia. 

Chceme podporiť maximum skvelých investičných projektov. Zároveň, chceme ponúknuť investorom maximum investičných príležitostí so spravodlivými výnosmi. 

Chceme to všetci. Aj ja osobne. Aj keď mám súčasne na stole, resp. v mailovej schránke viac ako 20 investičných príležitostí, o ktorých si tvorcovia myslia, že sú skvelé, na to, aby sa to zverejnilo, potrebujeme istý čas.

Mojou ambíciou je to, aby sa platforma Investícia Slovensko stala dôveryhodnou a pevnou súčasťou investičného portfólia pre všetkých investorov, ktorí sa rozhodli zhodnotiť svoje peniaze.

A jedinou možnosťou, ako to urobiť, je postaviť investičný zámer na pevných základoch s dôsledným due diligence, kontrolnou previerkou a získať maximum informácii na objektívne posúdenie danej investičnej príležitosti. 

Ďalším významným dôvodom dôslednej kontroly je fakt, že vo väčšine prípadov sami vstupujeme do investičných projektov s ambíciou dobre zhodnotiť📈 naše vlastné vklady. Toto môže byť zárukou toho, že našou úlohou nie je len sprostredkovať, ale skutočne zhodnocovať.

Čo všetko potrebuje projekt, aby dostal šancu?

Tak poďme k faktom. Napíšem niekoľko základných bodov, ktoré sa snažíme vyhodnotiť ešte pred tým, ako projekt zverejníme v KLUBE INVESTOROV.

Každý jeden bod je tak rozsiahly, že môžem o tom písať celé hodiny. Smelo sa to môže stať témami mojich budúcich blogov … čím som si teraz pekne zavaril 😆 a vyplnil kalendár sobotňajších dní, ktoré budem tráviť písaním, aby som objasnil jednotlivé kroky.

Hlavné body due diligence investičných príležitosti sú:

  1. INVESTIČNÝ ZÁMER
  2. LOKALITA
  3. TRH
  4. ÚZEMNÉ PLÁNY A POVOLENIA
  5. ČASOVÝ PLÁN REALIZÁCIE
  6. FINANČNÁ ANALÝZA
  7. SWOT ANALÝZA
  8. ZABEZPEČENIE
  9. KĽÚČOVÍ ĽUDIA

Snáď som na nič nezabudol. Je to komplexný súbor analýz, ktorými prejde každá jedna investičná príležitosť.

Myslím si 🤔, že bude fajn, či ste už developer, ktorý žiada o financovanie, alebo investor, ktorý investuje, ak vám budem zdieľať informácie, ktoré zásadným spôsobom „prečešú“ každú jednu investičnú príležitosť, až kým sa neobjaví v KLUBE INVESTOROV.

☝️ Momentálne sme na ceste sprostredkovať ročne cca 20 skvelých projektov. Denne analyzujeme investičné príležitosti a tvrdo pracujeme na tom, aby sme pre všetkých členov KLUBU INVESTOROV pripravili investíciu so spravodlivým výnosom.

Je 21:09 – sobota. Som unavený, pretože som takmer celý deň pracoval. No napíšem ✍️ si ešte niekoľko poznámok k prvému bodu zo zoznamu vyššie, ktorý rozviniem v nasledujúcom blogu.

Postupne vám priblížim, akým spôsobom uvažujeme a čo všetko sa udeje, kým sa z investičného zámeru stane investičný projekt prezentovaný v KLUBE INVESTOROV a ďalej propagovaný na sociálnej sieti.

Na záver dodám, že práve v tomto momente u niekoľkých projektov prebieha dôkladná kontrola a je len otázkou času, resp. dní, kedy nový investičný projekt uzrie svetlo sveta a bude tak môcť získať podporu od členov KLUBU INVESTOROV

Držím vám palce na ceste za pasívnym príjmom… ✊✊✊