Sobotňajšia ☕. Ekológia a obnoviteľné zdroje.

☕ Je 7:00 hodín ráno, čítam si z hotela články ohľadom nehnuteľností, stavieb, realít. Práve som vo Varšave. Vždy, keď som v inom meste, sledujem okolité budovy, stavby, architektúru a dopravné riešenia.

Varšava

Zaujíma ma, akým tempom sa mení tento stav. Ako mestá využívajú ekológiu. Ako meniace sa nároky ľudí ovplyvňujú miestnych architektov a developerov.

To, že sa svet mení je fakt. Aj súčasný stavebný development prechádza dramatickými zmenami a tí, ktorí to budú ignorovať, tak im môže veľmi rýchlo ujsť vlak.

Tento článok hovorí o ekologickej štvrti Hazelwood Green v americkom Pittsburghu. Obnoviteľné zdroje získavajú prostredníctvom solárnych panelov. Teplo, ktoré generujú prostredníctvom tohto voľného zdroja prerozdeľujú medzi jednotlivé stavby podľa potreby.

Získavajú teplo na ohrev vody, bytov, ale aj pre akékoľvek časti tejto štvrti pomocou slnka. Nezastaviteľná energia, ktorú dokážeme zameniť za teplo pre čokoľvek, čo budeme potrebovať.

Šetria sa náklady ľudí a zároveň sa šetrí aj životné prostredie. Solárne panely sú len jednou z možnosti, ako získať verejný zdroj energie pre naše potreby.

🇸🇰 My v Investícia Slovensko sme od prvého momentu boli za to, aby investície pokiaľ je to aspoň trošku možné, prúdili do stavieb, ktoré sú ekologickejšie a využívajú tieto obnoviteľné zdroje.

Sprostredkovať investíciu pre developerov a zabezpečiť našim investorom spravodlivé výnosy, ktoré sú pre bežných ľudí nepredstaviteľné, je jedna časť tejto skvelej crowdfundingovej myšlienky.

No ak sa nám podarí pomocou tohto kapitálu vybudovať ekologické stavby, možno celé štvrte, ktoré ponúknu ľudom nadštandard v podobé zdravšieho bývania a ušetrených nákladov, bude to veľmi silná pridaná hodnota našich investičných aktivít.

📝 Už pri prvých mojich úvahách, keď som si písal na papier model realitného crowdfundingu, som si hrubou čiarou podškrtol: „Slovensko, vzor ekologických stavieb pre celú EÚ.“

Máme nádhernú zelenú krajinu, prírodu, jazerá, hory. Cestoval som po celej Európe, no ak si mám vybrať krajinu, ktorá by mala udávať trend ekologických stavieb, štvrtí, možno celých miest, tak by to malo byť práve naše Slovensko.

A vieme to do istej miery ovplyvniť. Preto verím v úspech realitného crowdfundingu. Verím, že spoločne s investormi si vybudujeme pasívne príjmy z investícii, ktoré pozitívne ovplyvnia celé naše Slovensko a zároveň sa ako krajina staneme vzorom pre celý svet.

🤔 Na začiatku je stále vízia. Ak táto vízia nadchne dostatočné množstvo ľudí, začnú sa diať veci. Ak budeme trpezliví a veriť v to, čo robíme, krok po kroku sa naša vízia začne meniť na realitu.

Milí investori, držím vám palce za vaším pasívnym príjmom a želám si, aby investície všetkých nás pozitívne ovplyvnili našu krajinu 🍀.