TOP aplikácie, s ktorými budete mať rozpočet pod kontrolou

Ustrážiť rodinný rozpočet a jednotlivé príjmy a výdavky v rámci neho nie je vôbec ľahká úloha. Kým niektorí z nás dodnes preferujú zapisovanie si jednotlivých finančných transakcií na papier, iní si rodinný cash flow sledujú v Exceli, no a tí ďalší zas využívajú mobilné aplikácie. V dnešnom článku sa pozrieme práve na nich a ukážeme si niekoľko spôsobov, ako udržať svoje financie pod kontrolou cez mobilný telefón.

Či už platíte jednotlivé výdavky z bežného bankového účtu, alebo z kreditky, základným predpokladom pre udržanie si prehľadu o financiách je dokonalá znalosť mobilnej aplikácie pre Internet banking.

Internet banking

Ak ešte stále nemáte nainštalovanú mobilnú aplikáciu banky, v ktorej máte svoj bežný účet, naozaj nemáte na čo čakať. Rýchly prístup do Internet bankingu cez mobil vám zabezpečí dokonalý prehľad o pohyboch na vašom účte.

Každá banka má vo svojej aplikácií aj niekoľko odlišností, ktoré ju robia zaujímavou. Kým niektoré vám umožnia automatizovať denné sporenie, iné vám automaticky roztriedia výdavky do vopred predvolených kategórií, ako napríklad jedlo, oblečenie, auto a podobne.

Wallet

Sledovaním Internet bankingu si zabezpečíte dokonalý prehľad o výdavkoch, ktoré boli hradené z debetnej a kreditnej karty, no čo však s transakciami platenými v hotovosti? Na to, aby ste mali rozpočet pod kontrolou na 100% potrebujete aplikáciu na správu osobných financií.

Najpoužívanejšou aplikáciou tohto druhu na Slovensku je Wallet, ktorá je dostupná pre Android aj iOS zariadenia úplne zadarmo, a to aj v slovenskom jazyku. Za rozšírené možnosti priamo v aplikácii si síce priplatíte, no na základné sledovanie výdavkov vám plne postačí aj základná verzia. V rámci nej môžete pridávať neobmedzený počet záznamov a aplikáciu tiež prepojíte až s dvomi účtami.

Nespornou výhodou aplikácie Wallet je aj zálohovanie dát do cloudu, vďaka čomu sa k informáciám dostanete, v prípade potreby, aj z iných zariadení. Po ukončení každého mesiaca odporúčame vykonať export dát do formátu PDF a takéto mesačné reporty si svedomito odkladať.

Mobilná aplikácia Wallet, zdroj: Google Play

Spendee

Konkurenčnou mobilnou aplikáciou podobného charakteru je aj Spendee, ktorú vyvíjajú Česi. Funguje na princípe manuálneho pridávania jednotlivých príjmových aj výdavkových položiek. Užívateľa poteší jednoduchým minimalistickým dizajnom a intuitívnym rozhraním.

Výdavky môžete v Spendee aj kategorizovať a držať si tak lepší prehľad o tom, na aké kategórie tovarov a služieb míňate najviac peňazí.

Mobilná aplikácia Spendee, zdroj: Google Play

Veríme, že s našimi odporúčaniami budete mať váš rodinný rozpočet opäť o čosi viac pod kontrolou. A už teraz sa môžete tešiť na ďalší článok, ktorý bude venovaný “dobrým radám” o peniazoch od našich rodičov a starých rodičov.

*Našli ste chybu? Napíšte nám na [email protected]