XIII. časť 🌙Večerník investora – Oslava narodenín a výhra v tombole.

Večer sme sa mali celá partia stretnúť v bare pod sídlom našej spoločnosti. Náš manažér Marco oslavoval totiž narodeniny. Bol to typický Talian 🇮🇹. Jeho južanský temperament, ktorý mu koloval v žilách sa nedal prehliadnuť. Veľmi priamy, hlučný, s láskou k jedlu a pitiu a preslávený excentrickou gestikuláciou. To bol Marco.

Práve pre jeho priamosť s ním mali mnohí konflikty. Stále si presadil svoje. Podľa mňa bol  naozaj dobrý manažér. Správny človek na správnom mieste. Vďaka nemu bola z veľkej časti Gordonova firma tam, kde bola.

Už prešiel mesiac 📅, čo som s ním pracoval na niekoľkých prípadoch, videl som, ako sa stavia ku kritickým situáciám, ako ponúka jedno riešenie za druhým a vo svojej podstate neexistoval problém, ktorý by Marco nedokázal vyriešiť.

Prežil som aj krušné chvíle, keď som neovládal jeho systém a nedokázal som reagovať tak rýchlo, ako by si on predstavoval. Ale mal som dobrý pocit. Prešli sme si za tých 30 dní všeličím a tak trochu som začal mať pocit, že ma má dokonca rád.

Stretli sme sa v talianskej reštaurácii Grazie, kde Gordon pre Marca zarezervoval salónik pre 50 ľudí. Šikovné čašníčky nosili jedno jedlo za druhým a plnili švédske stoly samými dobrotami. Niektoré jedlá som videl po prvýkrát. Cestoviny 🍝, pizza, rebierka, steaky, niečo pre vegetariánov a vegánov, lákavé dezerty 🍰 a voňavé limonády vyrobené „podomácky“. Nechýbalo kvalitné víno 🍷 niekoľkých druhov a pár skvelých kúskov pravého kubánskeho rumu.

Gordon predniesol prípitok a každý z nás poprial 🎉 Marcovi k jeho sviatku. Zábava bola v plnom prúde. Všetci sme sa bavili, veľa sa rozprávali a čo bolo na tom všetkom najlepšie, že sa veľmi pozitívnym spôsobom stierali hranice medzi jednotlivými oddelenia a ľuďmi, ktorí v nich zastávali rôzne funkcie. Atmosféra bola veľmi príjemná. Dotvárala ju aj talianska hudobná skupina.🎶

Marco mal radosť. Asi snáď po prvý raz som ho videl usmiateho a spokojného. Vždy bol totiž ponorený do práce. Keď pracoval, neexistovalo nič iné. Bolo preto milé vidieť ho aj z inej stránky jeho povahy.

S Igorom sme vyskúšali zopár jedál, získali sme niekoľko nových kontaktov, keďže nie všetci sme sa vo firme stretávali. Veľmi sa nám na akcii páčilo. V strede večierka mal Gordon pre Marca prekvapenie. Čašník priniesol na vozíku veľký podnos, na ktorom stála torta 🎂 pre oslávenca. Všetci sme tlieskali a Marco ďakoval. Odkrojil každému kúsok, aby sme si pochutnali.

Po krájaní torty vyzval Gordon čašníka, aby odtiahol záves. Za ním stála Marcova rodina. Manželka a dve deti. Marcovi sa v očiach zaleskli slzy. Celé to totiž malo za sebou príbeh. Marcova nemohol už tri mesiace bývať so svojou rodinou v New Yorku, pretože Júliina mama ochorela na rakovinu a určili jej štvrté štádium. Len tak. Zo dňa na deň. Júlia teda okamžite odletela za rodičmi a vzala aj deti, lebo Marco by aj tak nemal čas venovať sa im naplno. Bol to ten najkrajší darček 🎁.

Dojalo ma to. Dojal ma fakt, že Gordonovi tak veľmi záleží na jeho ľuďoch a na tom, aby boli šťastní. A je schopný urobiť čokoľvek, aby videl úsmev na ich tvárach.

Zaujalo ma ešte čosi. Respektíve, ktosi. Bola to mladá plavovlasá čašníčka👩🏼 so zapleteným vrkočom, ktorá sa šarmantne pohybovala a veľmi príjemným spôsobom nás obsluhovala. Všimol som si ju už keď sme vošli do salónika a ona nás ešte s dvoma kolegami vítala pri vchode. Bolo takmer nemožné nevšimnúť si jej modré oči. Jemne sa usmievala a pôsobila veľmi pokojne.

Celý večer som od nej nemohol odtrhnúť zrak. Keďže nie som veľmi rázna osobnosť, vyčkával som hodnú chvíľu, kým a či vôbec ju oslovím.  

V závere večierka prebehla tombola🧾. Mal som s Igorom kúpených päť lístkov. Gordon vysypal lístočky do klobúka a jeho asistentka z kancelárie, Marisa, ich pomiešala rukou a začala za sprievodu hudby vyťahovať jeden lístok za druhým. Gordon stále prečítal farbu aj číslo lístočka a výhercovia chodili na parket po výhry.

Keď zaznelo „zelená, 111“ schmatol som svoj lístok, usmial sa na Igora, vstal zo stoličky, a rozbehol sa smerom ku Gordonovi. Keďže ceny vyberal on, otočil sa k stolu, kde mal pripravené výhry a podal mi dva lístky.✌️

„Toto je presne pre teba, chlapče. V piatok večer  o 20:00 príď na prednášku. Pravidelne robím stretnutia s ľuďmi, ktorým záleží na tom, ako prežijú svoj život a ktorí sa snažia odhaliť tajomstvá peňazí. Myslím, že je to hodnotný darček.“

Potešil som sa. Ak mi Gordon vybral tento darček, asi vie, čo robí. Už som sa nevedel dočkať piatkového večera.