Večerník investora 🌙 I. časť

Dokážete všetko, čo si zaumienite! 💪 Samozrejme, ak ste dostatočne silní, odhodlaní a trpezliví. Lebo nič sa nedeje len tak, samo. Veď ani lístok na strome sa bez vetra nepohne. Tak je to aj s bohatstvom 💰. Všetci chcú byť bohatí. Všetci chcú mať dostatok peňazí.

Jedni si však myslia, že bohatstvo získajú každodennou tvrdou a poctivou prácou, v ktorej strávia 8, 10 alebo 12 hodín 🕖, aby ich raz do mesiaca čakalo na účte prekvapenie. 😲 A veru, niekedy to prekvapenie naozaj aj je. Buď pozitívne, alebo negatívne. Podľa toho, koľko peňazí im šéf pripíše na účet. 💳

Druhí si myslia, že zbohatnú, ak nakúpia tovar, pozemky, nehnuteľnosti a v čase ich predajú za drahšie a výhodnejšie podmienky. Áno, aj to je cesta.

Ďalší podávajú stávky, kupujú žreby 🎟️ a veria, že jedného dňa to príde. Dokonca v noci mávajú sny 💤, že vyhrali, tak presne v ten deň kúpia žreb s nádejou, že dnes to určite vyjde. Asi si viete predstaviť tú zúboženú tvár, keď pod sivou stieracou fóliou nájdu nápis „Skúste šťastie nabudúce“ alebo „Nabudúce to určite vyjde“. 😭

Iní skúšajú šťastie 🍀 v súťažiach o peniaze, čakajú na telefonáty z rádií, aby zodvihli slúchadlo 📞 s čarovnou vetou a otvorili tak dvierka k vysnívanému bohatstvu.

Sme rozdielni. ♀️♂️

Sme výnimoční. 🆒

Sme jedineční. 🔝

Každý z nás je originál. ®️

Všetci však chceme a môžeme byť bohatí! 💰 Zbohatnúť a stať sa milionárom je v našej spoločnosti tabuizovaná téma. Povedať, že sa to dá do 30 rokov, sa javí takmer ako bláznovstvo, rozprávka či dokonca hotový nezmysel.

Keď si však všetci osvojíme zákony peňazí a budeme ich pravidelne dodržiavať a cyklicky opakovať, staneme sa bohatými. Všetko, čo potrebujeme vedieť, sú 3 základné princípy peňazí:

  1. Míňaj menej, ako zarobíš!
  2. Investuj, čo najskôr, ako môžeš!
  3. Zarábaj viac!

Jednoduché, však? 👏