Večerník investora 🌙 VII. časť

Úvodné stretnutie nás všetkých, ktorí sme sa mali zúčastniť stáže v Gordonovej firme nasledujúceho pol roka prebehlo veľmi fajn. Gordon nám predstavil svoju víziu firmy do budúcna a odprezentoval nám naše úlohy v nej.👔

Prvé dve hodiny sa niesli v duchu nahromadenia bohatstva v čase. Gordon nás oboznámil s históriou spoločnosti, so svojimi začiatkami v nej. Hovoril o tom, ako mal na začiatku len obyčajný sen, ktorý si snažil postupne splniť.

💡 Mnohokrát ho prenasledovala myšlienka, že to nezvládne, že sa mu to nepodarí, že je slabý. Často pochyboval o sebe a svojich schopnostiach, o tom, či je dosť dobrý, dosť vzdelaný, dosť šikovný a trpezlivý na to, aby dokázal čeliť všetkému, čo stojí v ceste pri založení novej firmy.

Počúvali sme ho s otvorenými ústami. Už viackrát som spomenul, že to bol majster slova. Z jeho prejavu vychádzali pokoj, pokora a skromnosť. Pritom jeho majetok siahal až k miliardám.💰 Ani tentoraz to nebolo inak.

Všetci sme hltali jeho príbeh a aspoň ja som začal uvažovať nad tým, aký je môj sen a čo by som chcel v živote dosiahnuť. Kam by som sa chcel dostať a čo tu po sebe zanechám.  

Gordon to vedel. Neviem ako, ale ja som mal jednoducho pocit, že musím ísť v jeho šľapajach, po jeho vychodených chodníčkoch, že on je kľúč 🔑 k môjmu životnému úspechu. Cítim som to veľmi intenzívne.  

Po úvodnej motivačnej dvojhodinovke sme každý dostali šanón, kde nám sekretárka, plnoštíhla tmavovláska s modrými očami, dala vyplniť základné údaje o sebe v súlade so zákonom o ich ochrane, bezpečnostné opatrenia, mandátnu zmluvu o stáži, ktorá obsahovala základné pracovné podmienky. Všetko sme si vypísali 📝, Gordon to podpísal, sekretárka opečiatkovala a každý sme dostali jednu kópiu na založenie do šanóna.

Potom nás podelili na jednotlivé oddelenia. Ja a Igor sme dostali zaradenie v marketingovej sfére. Bola mi blízka, tak som sa tomu potešil. Pracoval som ešte s tromi ľuďmi – dvaja muži a jedna žena. Boli experti na analýzu trhových príležitostí a marketingové nástroje ako aj ich používanie mali jednoducho za tie roky u Gordona v malíčku.

Celý deň sme strávili vo firme. Bolo to len také zoznamovacie ako s ľuďmi na marketingovom oddelení, tak aj s ostatnými v tímoch, ale zažili sme veľa. Gordonov asistent nás povodil po firme na všetkých podlažiach, poukazoval nám najdôležitejšie veci ako východy, toalety, spoločenské miestnosti, kuchynky, kongresové miestnosti a pod.

Žasol som nad všetkým. Hlavou mi išli rôzne otázky – Ako toto všetko vybudoval? Koľko mu to trvalo? Ako sa z firmy, kde boli traja stala nadnárodná spoločnosť, ktorá k dnešnému dňu zamestnáva 1500 ľudí?

Bol mojou inšpiráciou. Ako Gordon, tak New York. Ako čas strávený v práci, tak čas strávený v apartmáne s Igorom. Užíval som si to plnými dúškami. Často som sa pristihol, že lietam s hlavou v oblakoch. Cítil som sa tu výnimočne a bol som vďačný za túto príležitosť.  

Cítil som však ešte jednu vec. Že okrem každodennej pracovnej doby chcem s Gordonom tráviť čas aj inak ako len vysedávaním v kancelárii. Prial som si, aby sa stal mojím koučom, mojím mentorom. Niekým, kto ma prevedie svetom peňazí a pomôže mi dopracovať sa na muža, ktorý pozná svoju hodnotu, má jasné smerovanie 👉 v živote a bohatstvo si nahonobí tým správnym spôsobom.

Raz večer som mu zavolal s tým, že či by mi bol ochotný počas nasledujúcich mesiacov venovať svoj čas⏳. Vedel som, že by som ho ukrátil o čas s rodinou a blízkymi, ale tak trochu som chcel byť sebec.

Videl som však za touto príležitosťou viac ako len to, že tu mám byť na platenej stáži, zarobiť peniaze, nabrať skúsenosti z marketingu, obchodu a financií a odísť naspäť. Videl som v tom naozaj veľa. Čo bolo hlavné, že som to tak cítil.

„Haló?“
Gordon, myslíš si (v to čase sme si už tykali, na formality si nepotrpel), že by si mi vedel predať svoje skúsenosti z biznisu aj mimo môjho pracovného času?“
„Uvidíme, čo sa dá robiť, okej? Neboj, niečo vymyslíme.“

Bol som nadšený. Gordon bude môj učiteľ! Bude niekto, kto mi zverí svoje skúsenosti, poradí ako sa nestratiť vo svete konzumu, oboznámi ma zo základnými pravidlami peňazí a naučí ma používať ich na každodennej báze.

👏 Nevedel som sa dočkať zajtrajška…