XX.časť 🌙Večerník investora – Kľúčom je myslieť pozitívne

Pochválil som sa za ten skvelý nápad vypadnúť trošku von, zmeniť prostredie a prísť na iné myšlienky. Oddýchol som si a bol som znovu pripravený na to, keď Ella zavolá, aby som jej bol tom správnou oporou.

Keďže bola sobota, nemal som veľmi čo na práci. Marco mi poslal niekoľko tabuliek, ktoré som mal dopracovať do požadovaného finálu, ale to bola brnkačka. Výmena vzduchu🌬️ mi prospela, dobre som sa vyspal, tak som sa cítil čerstvý.

Po pár dlhých mesiacoch som sa vrátil opäť k tomu, čo ma kedysi bavilo a napĺňalo. Bolo to kreslenie✍️ komiksov. Vymyslel som si nové scenáre toho, čo idem vytvoriť a začal som kresliť. Išlo to skvele.

Cítil som sa ako znovuzrodený. Opäť ten starý, veľmi dobre známy pocit. Pocítil som radosť a šťastie🍀 z toho, že robím opäť to, čo mi kedysi robilo moje dni krajšie.

Keďže som sa od pätnástich zmenil, dospel a veci v živote vnímal inak, moje kresby začali byť iné. Diametrálne odlišné, ako tie, ktoré som kreslil pred takmer desiatimi rokmi.

Poobede sme s Igorom skočili na workoutové ihrisko, kde sme strávili asi dve hodiny. Dali sme si najprv beh cca päť kilometrov a potom workout.🏋🏻‍♀️ Igor bol dobrý parťák. Aj kamarát. Mohol som mu povedať všetko, čo som prežíval.

On na baby moc šťastie nemal, takže bol veľmi skeptický v mnohých smeroch, ale neriešil som to. Vždy tu bol. Vždy, keď som ho potreboval, bol tu, vypočul, poradil, povzbudil. Stále síce pridal nejakú ironickú poznámku o tom, že aj tak to nie je nadlho, že sa mu Ella nezdá a pod.

Bral som ho naozaj s rezervou. Mal srdce zlomené💔 už toľkokrát, že zabudol, že ešte nejaké má. Možno mu chýbalo to správne dievča, ktoré by zmenilo jeho pohľad na lásku, vzťahy. Vedel som však jedno, že Igor potrebuje čas.

Poobede som volal📞 s Ellou. Bola smutná, deprimovaná a vyzerala veľmi unavene. Ani mi normálne neodpovedala, bola mĺkva a odvrkovala. Chápal som ju. To, čím si prechádzala, nebolo jednoduché.

„Ella? Ako sa má sestra? Máte niečo nové? Aké budú postupy?“

„Má sa tak, ako keď máš leukémiu“, nútene sa len uškrnula. „Býva jej zle tak dva, trikrát denne. Lekár povedal, že to nie je dobré. Mama je na prášky,💊 ja som tiež totálne na dne. Ak som sa niekedy cítila bezmocne a úplne beznádejne, je to teraz.“

„Elli, viem, že sestre pomáhaš ako len vieš. Je úžasné, že tam môžeš byť a byť jej oporou. Mama musí byť rada, že vás má obe doma.“

Snažil som sa ju naladiť na iné myšlienky a nasmerovať ju na pozitívnejšie vnímanie tejto situácie. Nedarilo sa.🤔

„Možno predsa len jedna dobrá správa, ak sa to tak dá nazvať“, pokračovala.

„Hovor“, vyzval som ju.

„Je možné, že by som vedela byť vhodným darcom pre Ivu. Sme sestry. Pravdepodobnosť je veľká. Ak bude zhoda, možno by som jej mohla darovať moju kostnú dreň.“💉

Veľmi som sa potešil. Síce som vedel, čo všetko asi tento zákrok bude znamenať pre Ellu, potešil som sa.

„Zlatko, to je skvelá správa. Kedy budeš vedieť, či je to možné takto urobiť?“

„Zajtra idem na testy, ak všetko pôjde dobre, do troch až piatich dní by mohli byť výsledky.“

Povedala to takmer bez emócií. Netušil som, čo asi zažíva. Zadíval som sa na ňu a usmial som sa.🤗

„Je to zvláštne,“ pokračovala „že možno mám osud svojej sestry vo vlastných rukách.👐 Desím sa toho, čo keď to nebude možné. Čo budem robiť, ak tento plán B zlyhá?“

Áno, mal by som jej povedať, že existuje aj možnosť, že to nevyjde. Že je to tak 50 na 50. Nedokázal som to.

„Zlatko, všetko bude dobré, naozaj. Uvidíš. Dopadne to presne tak, ako má.“

Moc mi neverila. Ani sa jej nečudujem. Chce to odvahu myslieť lepšie ako to naozaj je.

„Neviem, v akej situácii sa teraz nachádzaš, ani sa nejdem hrať na odborníka. Viem len jedno. To, čo pomohlo mne v ťažkých časoch bola táto veta:

„Nedovoľ, aby ťa strach z prehry vyradil z hry.“

Čo iné som asi tak pre ňu mohol urobiť? Nedalo sa ju objať, mohol som tu byť len takto na diaľku. Nie príliš s múdrymi rečami,🗣️ ale s maximálnou podporou. Aby sa cítila po našom videohovore aspoň trošku veselšie.

Ak sa mi to čo i len trošku podarilo, bol som vďačný.

Sobotný večer sme s Igorom hrali plejko,🎮 potom karty a pozreli📽️ sme si najnovšieho Ramba. Vymýšľali sme, ako budeme tráviť nedeľu. Vymysleli sme skvelý plán.