XXII.časť 🌙Večerník investora – Aj zlato má svoje zákony

Požičal som Elle tie peniaze. Boli určené na vyšší účel. Veril som v skoršie uzdravenie jej sestry. A ak som mohol prispieť čo i len troškou, mal som z toho radosť.

SMS-kou 📱 sa mi poďakovala. Bola zvláštna. Neviem, či ju tak dorazila situácia doma, ale nepýtal som sa. Neriešil som to. Bol som rád, že som pomohol a bral som to ako vybavené. Dodala, že mi to čo najskôr vráti.

Celý týždeň som makal. V práci sme mali pilno, veľa práce, veľa projektov. Bol som rád, že mám zamestnanú myseľ.

Marco nasadil šialené 💣 tempo, občas som mal pocit, že nestíham, ale bolo to v pohode. Pracoval som tak, aby bol spokojný.

„Adam?“, zavolal na mňa Gordon, keď prechádzal okolo. „Príď do môjho officu tak o hodinku. Mám pre teba niečo.“

Dopracoval som podklady, ktoré chcel Marco. Vstal som od stola a zašiel za Gordonom. Zaklopal som na dvere.🚪

„Ahoj Adam. Už je to istý čas, čo si u nás. Marco mi poslal report, ako je s tebou spokojný. Chválil ťa. Povedal, že je nadmieru spokojný, že si veľmi šikovný a rýchlo si sa uchytil.“

„Chcem sa ti poďakovať za prácu, ktorú odvádzaš. Rád ťa odmením. Keďže si bol minule unesený z prednášky, na ktorú si lístky vyhral v tombole, mám pre teba lístok 📄 na tento piatok.“

Nevedel som, čo povedať. Potešilo ma to. Gordon si dával záležať na tom, aby sa ľudia v jeho firme cítili čo najlepšie. Ani u mňa to nebolo inak. Bol som rád, že som tu. A lístok ma potešil.

Keď prišiel piatok, opäť som cítil ten starý známy pocit, že toto bude zase niečo super. Že to pohne mojím svetom a budem o niečo múdrejší. Tak aj bolo.

Z prednášajúcich ma zaujal Arnold, pochádzal z Glasgowa. Hovoril🗣️ o piatich zákonoch zlata, ktoré boli vyryté na hlinených tabuľkách:

1⃣ Prvý zákon: zlato prichádza rado a v rastúcom množstve k človeku, ktorý bude odkladať aspoň desatinu svojich príjmov na vytvorenie budúceho majetku a majetku svojej rodiny.

2⃣ Druhý zákon: zlato pracuje usilovne a spokojne pre múdreho vlastníka, ktorý preň nájde vhodné miesto a množí ho rovnako ako svoje čriedy.

3⃣ Tretí zákon: zlato sa drží pod ochranou obozretného vlastníka, ktorý ho investuje na základe rád ľudí, ktorí sa v tom vyznajú.

4⃣ Štvrtý zákon: zlato vykĺzne z rúk človeka, ktorý ho investuje do podujatí a na účely, v ktorých sa nevyzná, alebo ktoré neschvaľujú tí, čo sa v tom vyznajú.

5⃣ Piaty zákon: zlato uteká od človeka, ktorý ho núti k nereálnym výnosom, alebo od takého, čo sa riadi lákavými radami podvodníkov a intrigánov, poprípade sa pri jeho investícii spoľahne na vlastnú neskúsenosť a romantické túžby.

Chcel som počuť viac o zákonoch zlata. Arnold sa pustil do vysvetľovania…