XXXIV.časť 🌙Večerník investora – Späť v hre

Dni bežali jeden za druhým a ja pohrúžený do biznis plánov našej spoločnosti som nestíhal sledovať ich sled.

V práci bol hotový frmol, lebo nám práve končil deadline jedného dôležitého marketingového projektu. Stávalo sa, že sme z kanclu odchádzali niečo po pol noci. 🌘 Marco toho mal už evidentne dosť, ale musel vydržať.

Musím priznať, že som chodil ako bez duše. Bol to silný nápor, lebo zákazník na druhej strane mal naozaj náročné požiadavky na projekt. Všetci sme sa potili, keď sme vymýšľali tú správnu stratégiu podľa jeho gusta.

Bol november, piatok večer. Zašiel som do baru, kde som bol pred niekoľkými týždňami. Cítil som, že potrebujem vypnúť od ruchu veľkomesta.🏙️ Mal som chuť vypadnúť niekam na víkend. Len akosi nebolo s kým. Igor na mňa tak trochu „zabudol“.

Vošiel som do baru a mávol na barmana, aby si ma všimol. Keďže bol piatok, v bare to dosť žilo. Hmýrilo sa to ľuďmi sem i tam. Jedni stihli popiť viac, iní menej. Jedným sa zachcelo tancovať, 💃🏻 iní si v kúte VIP boxov užívali rozhovory so známymi.

Objednal som si daiquiri. Na niečo čisté som nemal chuť, tak som siahol po miešanom drinku. 🥂 Tento bar bol koktejlmi preslávený. Tak som šiel na istotu.

Pomaly som dopíjal prvý drink, keď si ku mne prisadla ona. Tie blond vlasy a tvár anjela sa nedali zabudnúť. Prišla sama. Plná elánu objednala 3⃣x dvojitú margaritu a obzrela sa dozadu, odkiaľ jej kývali dve kamošky.

Okrem jej výzoru ma očarila aj jej vôňa. Vyvolalo to vo mne príjemné emócie a ja som pocítil, že sa zo mňa stáva lovec. Prebudila vo mne niečo, čo vo mne po rozchode s Ellou driemalo.

Otočil som sa k nej a opýtal sa: „Vidím, že sa dobre bavíš. Si tu sama?“

Otočila hlavu ku mne, premerala si ma a s úsmevom odpovedala: „Ak myslíš priateľa, tak nie, ale mám tu dve holky. Sme na babskej jazde. Potrebovali sme vypnúť po práci a dlhom týždni.“

Vzala tri drinky a druhou rukou ✋ ma poklepala po ramene. Naklonila sa ku mne a v tom hluku mi zašepkala do ucha: „Ak sa nás nebojíš, že sme na teba tri, kľudne sa môžeš pridať.“

Odľahlo mi. Cítim so sa späť v sedle. Späť v hre. Randenie a flirt neboli moja silná stránka. Nikdy som nevedel, ako začať. No tentokrát som odhodil všetky strachy a oslovil ju.

Celý večer sme sa dobre bavili. Volala sa Jessica. Bola veľmi bezprostredná. Predstavila mi svoje dve kamarátky Charlotte a Abby. Naozaj som si v ich prítomnosti dobre oddýchol.

Navyše, moje sebavedomie išlo značne smerom nahor, ⬆️ keď som videl tie závistlivé pohľady okoloidúcich a okolosediacich mužov. Niektorí tam nemali ani jednu slečnu, ja som bol v spoločnosti hneď troch príjemných dám.

Zistil som, že Jess pracuje ako manažérka hedgových fondov na Wall Street. Kamošky sú podobne ako ona z rovnakej finančnej brandže.

Odchádzali sme z baru okolo pol tretej nad ránom. Nedá sa povedať, že by som bol unavený, ale pravdupovediac som sa tešil na posteľ.🛏️

Prechádzali sme uličkou, keď sa Jess náhle otočila smerom ku mne a povedala: „Čo by si povedal na to, keby sme zajtra zašli na výlet? Len my dvaja? Mám namierené na Niagarské vodopády. Zajtra by malo byť nádherne, tak sa mi nechce sedieť doma a pozorovať ľudí“

Ostal som ohromený jej priamosťou a spontánnosťou. Súhlasil som.