XXXVI.časť 🌙Večerník investora – Nová príležitosť

O týždeň po spoločnom výlete sme sa s Jess dali dokopy. Začali sme spolu chodiť. Zlomilo sa to na piatkovom rande, keď sme sa po práci stretli v španielskej reštaurácii Salinas.

Po výlete sme si neustále písali a volali. 📳 V práci som sa naozaj veľmi málo sústredil. Myslím, že to bolo na mne vidieť, keď ma Marco pri vysvetľovaní nového biznis plánu okomentoval vetou s tým svojim dokonalým prízvukom: „Niektorí sú tu len telom a dušu nechali kdesi ďaleko.“

Vedel som, že to smerovalo na mňa. Mal som však na to dôvod. Bola ním Jess. Stále som mal pred očami 👀 jej tvár, tak jemnú a hebkú. A jej pery, ktorých som sa mal možnosť dotknúť tými svojimi.

Piatková večera len potvrdila to, čo sme obaja cítili. Obrovskú spriaznenosť 💞 našich duší.

Obaja sme boli pracovne vyťažení, takže stretávanie bolo obmedzené na víkendy. Niekedy sa nám podarilo rande aj po práci, ale to bolo veľmi výnimočne. Ani neviem ako a blížili sa sviatky.

Vianoce 🎄v New Yorku sú vždy očarujúce. Stále si spomeniem na film „Sám doma“, ktorý som so súrodencami sledoval každé Vianoce. Niektoré repliky som už poznal naspamäť.

Tešil som sa na vianočné sviatky, na oslavu nového roka aj na voľno. V práci sme posledný týždeň pred prázdninami zvoľnili. Bolo cítiť vianočné pečivo, 🍮ktoré naša sekretárka Hana nechávala na recepcii.

Všetci sme boli akýsi vľúdnejší, pokojnejší a viac sme spolu komunikovali o rodinách a o tom, komu čo chýba a ako strávi voľné dni.

S Jess sme si naplánovali Vianoce u nich doma. Rodičia bývali v dedinke Albion neďaleko New Yorku, v okrese Orleanse. Malo to byť naše prvé stretnutie s jej rodinou.

Gordon nás všetkých na poslednej predvianočnej porade pozval na vianočný večierok, ktorý mu pomáhala usporiadať jeho manželka s kamarátkami. Tie mali keteringovú agentúru a takéto večierky 🎆 a oslavy im boli blízke.

Keďže som bol Gordonovou pravou rukou, ostalo na mne, aby som s ním išiel vybrať slávnostné víno 🍷 aj dobrú whiskey. V aute mi rozprával svoje zážitky z minuloročných Vianoc.

Hovoril o tom, ako sa deti tešili z darčekov 🎁 a že ak chcem, môžem sa u nich s Jess zastaviť. O novej partnerke som mu povedal pred mesiacom. Radil mi, čo robiť a čo nie. Snažil sa ma pochopiť a nasmerovať správnym smerom. Jess sa mu páčila.

„Mám pre teba ešte jednu novinku, chlapče“, pozrel sa na mňa a na tvári sa mu zračili jemné vrásky.

„Počúvam“, odvetil som.

„Včera som podpísal kontrakt s novou spoločnosťou. Potrebujeme človeka, ktorý zastreší komunikáciu u nich vo firme. Človeka, ktorý bude zháňať všetky materiály, 📝 nafotí podklady 📸 z ich činnosti, aby sme mohli spracovať naozaj veľkú zákazku.“

Počúval som ho a čosi vo mne mi hovorilo, že to budem ja.

„Chcel by som, aby si to bolo ty“, preradil, otočil sa ku mne a čakal odpoveď.

„Má to však jeden háčik. Je to v Baltimore“.

Začal som premýšľať, 💭 čo mu odpovedať.

„Nemusíš sa vyjadriť hneď. Ide mi však o to, že tebe verím zo všetkých najviac. Som si tebou viac než istý. Bol by som rád, ak by si tam najbližší polrok strávil ty a získal všetko, čo potrebujeme na kampaň“.

Nevedel som, čo povedať. V hlave mi prebehlo všetko to pekné s Jess, čo sme si začínali budovať. To, že sme len čerstvo spolu a že ju mám nechať samu. Že mi bude chýbať a neviem, či to ustojíme, keď budem pendlovať hore – dolu.

„Koľko mám času ⌚️ na premyslenie?“, opýtal som sa Gordona.

„Je to na tebe, chlapče. Keď sa zídeme po novom roku, otvorím túto tému aj na novoročnej schôdzi partnerov. Dovtedy by som bol rád, keby si sa vyjadril.“

Skvelé. Nevedel som, či sa mám tešiť z toľkej pocty, čo sami dostalo od Gordona.

Bol som rád, že mi dôveruje a chce ma na tak dôležitý obchod, 💼 ale musím priznať, že som bol asi naozaj zamilovaný, lebo som v tom všetkom videl len seba. A bolo mi zle z toho, že tam nevidím „nás“. Mňa a Jess.

Pred večierkom som vyzdvihol Jess. Nahodila sa do nádherných červených šiat. 👗 Nedokázal som z nej spustiť oči. Sálalo z nej niečo dobré a neskonale krásne.

„Si nádherná, srdiečko“, to bolo jediné, na čo som sa zmohol. Jemne som jej prešiel po holom chrbte a prešli mnou zimomriavky.

Vedel som to jasne: Od tejto ženy sa nepohnem ani na okamih.

*Našli ste chybu? Napíšte nám na [email protected]