10 dôvodov, prečo investovať do nehnuteľností (časť 2.)

Pandémia ochorenia COVID-19 zmenila život každého z nás. Mimoriadne ovplyvnila aj nálady na realitnom trhu a v oblasti investovania ako takého. A práve preto sme sa rozhodli vytvoriť minisériu článkov o racionálnych argumentoch, prečo sa oplatí investovať do nehnuteľností. V prvej časti sme si povedali o prvých 3 dôvodoch, no a v dnešnom článku si predstavíme ďalšie tri. O zvyšných 4 dôvodoch si prečítate už čoskoro v poslednom článku z tejto série.

Výhoda č.4: Investovať do realít môžete aj so 100 eurami

Je nám to jasné, so 100 eurovkou v ruke si nekúpite byt ani garáž. No napriek tomu ju môžete použiť na budovanie pasívneho príjmu z investície. Ako? Prostredníctvom realitného crowdfundingu! Ak ste fyzická osoba staršia ako 18 rokov alebo právnická osoba, investovať do realitných projektov môže hneď. Minimálna investičná čiastka je iba práve spomínaných 100 eur. Nespornou výhodou realitného crowdfundingu ako jedného zo spôsobov investovania je budúci výnos, ktorý investor pozná už pri vstupe do investície.

Ako to celé funguje? “V prípade realitného crowdfundingu investor svoje peňažné prostriedky vkladá do kampane konkrétneho investičného projektu prostredníctvom platformy, akou je napríklad Investícia Slovensko. Vyzbierané peniaze od viacerých investorov sa následne formou zabezpečeného účelového úveru poskytnú hlavnému investorovi pre daný investičný projekt, za vopred dohodnutý úrok. Podmienky sa pritom líšia od jedného konkrétneho investičného projektu k druhému. V prípade, že crowdfunding nie je úspešný, investovaná čiastka sa investorovi vráti v plnej výške na investorský účet. Investor neplatí za investovanie do realitných projektov žiadne poplatky. Platforma totiž zarába na poskytovaní samotných úverov majiteľom investičných projektov,” uvádza na svojej webovej stránke portál www.investiciaslovensko.sk.

Áno, je to tak. Realitný crowdfunding prostredníctvom platformy Investícia Slovensko je úplne bez poplatkov, čo znamená, že výnosy z investície sú vaše čisté kapitálového výnosy. Tie si môžete prehľadne prezerať na vašom online investorskom účte 24/7. Nájdete tam, okrem iného, aj prehľad jednotlivých transakcií a všetky ďalšie podstatné informácie k investičnému účtu.

Výhoda č.5: Ľudia vždy budú potrebovať bývanie

Vidíme to opäť a opäť. Aj súčasná pandémia ochorenia COVID-19 dokázala investorom, že reality, a najmä nehnuteľnosti určené na bývanie, sú bezpečným aktívom, ktoré nedokáže zaznamenať väčšie výkyvy v svojej hodnote, než tomu bolo napríklad pri akciách či iných typoch investícií, ktoré zmenili svoju hodnotu o desiatky percent v priebehu pár dní. Ľudia jednoducho potrebujú bývať a vždy to tak bude.

Výhoda č.6: Reality ponúkajú rôzne investičné príležitosti

Investovanie do realít je veľmi široký pojem. Ak sa pre túto chvíľu zameriame iba na investovanie do “fyzických realít” nájdeme aj tu viacero investičných prístupov a možností, ktoré nám jednotlivé typy realít ponúkajú.

Byty, domy a kancelárske budovy nie sú jedinými typmi realít, v ktorých môže byť investor ziskový. Zoberte si napríklad takú pôdu. Koľko investičných príležitostí vám napadne, keď sa povie využívanie pôdy na investičné účely? Môžete na nej postaviť novú ulicu domov, môžete ju prenajať farmárom, aby na nej pestovali plodiny, môžete na nej dokonca postaviť “farmu” slnečných kolektorov a predávať získanú energiu do siete štátu. Možností je naozaj neúrekom, a teda je dôležité uvedomiť si, že na rozdiel od investovania do akcií či dlhopisov, ktoré môžete jedine držať alebo predať, máte s investíciou do realít oveľa viac investičných príležitostí, ako získať či už jednorazový výnos alebo dlhodobý a pravidelný pasívny príjem.

Vo väčších mestách na Slovensku je investičnou príležitosťou napríklad aj kupovanie garáži v lokalitách, ktoré majú dlhodobo problém s parkovaním. Kúpa garáže je relatívne nenáročná investícia, ktorá vyžaduje omnoho nižší vstupný kapitál, než kúpa bytu, domu či kancelárskej budovy. Taktiež garáž nečelí opotrebovaniu, máte s ňou menšie starosti keďže je napojená tak nanajvýš na elektrinu a taktiež poskytuje investorovi celkom zaujímavý cash flow v porovnaní so vstupnou investíciou.

Ako vidíte, možností je neúrekom, stačí si iba vybrať. Máte voľné finančné prostriedky? Neváhajte ich investovať, pretože peniaze, ktoré stoja, vám nie že nezarábajú, oni dokonca strácajú svoju hodnotu v čase.

Ak sa chcete poradiť s expertmi na realitný crowdfunding, sme vám k dispozícií buď v chatovom okne online na webstránke www.investiciaslovensko.sk, alebo telefonicky na +421 910 548 844, prípadne emailom na adrese [email protected]