🎙️ 13# Najbohatší muž v Babylone (2)

V tejto epizóde nám Arkád prezradí 7 liekov na tenkú peňaženku. Základ je vždy šetriť a investovať.

Čo sa v novom podcaste dozviete?

 💳 Využite svoj aktuálny zdroj príjmov

Je mnoho spôsobov, ako zarábať peniaze. Tak, ako hovorí aj Dave Ramsey vaším najlepším prostriedkom na budovanie bohatstva je váš príjem. Nie vaše dlhy. Musíte si z neho odkladať. To je základ a prvý krok.

🚙 Kontrolujte svoje výdavky!

Ako je možné že ľudia, ktorí zarábajú rôzne veľké sumy peňazí, majú na konci mesiaca rovnakú nulu? Je to jednoduché. Naše výdavky sa vždy samy vyrovnajú, dokonca aj prekonajú náš príjem. Jediný spôsob ako sa tomu vyhnúť je proti tomu protestovať.

💰Prinúťte svoje zlato, aby sa rozmnožovalo

Vaša peňaženka postupne priberá! Nechávate si 1/10 z toho čo zarábate. Nech už je nasporená suma akákoľvek, je to vaše osobné bohatstvo. Váš poklad. Váš milášek.

📛 Poistite sa pred nešťastím

Aj poistenie, ako produkt poisťovní môže byť dobrou investíciou. No v tomto prípade má autor skôr na mysli uistenie sa, že svoje peniaze nevkladáte niekam, kam by ste rozhodne nemali. Peniaze, ktoré nie sú prísne strážené sa môžu ľahko stratiť.

🏠 Vlastnite strechu pod ktorou spávate.

Tak ako v Babylone, tak na začiatku 20. storočia, ako aj na začiatku 21. storočia. Ak už máte časť peňazí z celkovej sumy, tak banky vám s radosťou požičajú peniaze na kúpu domu. Ide o dobrú investíciu pre nich aj pre vás.

👴🧓 Zaistite si dôchodok

Každého nás to čaká. Čas beží a my starneme. Jedného dňa už nebudeme schopní zarábať si svojim remeslom a preto je potrebné sa na tento čas dobre pripraviť. Musíte rozumne zasiať semienka, ktoré budú počas rokov rásť a zároveň budú ich plody k dispozícií keď nastane ich čas.

📚 Zvýšujte svoje schopnosti zarábať

Človek, ktorý chce byť len bohatý má vágny a ťažko dosiahnuteľný sen. Človek, ktorý chce mať 5000 eur má konkrétny a dosiahnuteľný cieľ. S takýmto cieľom sa môžete pozrieť na konkrétne kroky, ktoré k nemu vedú.

🎙️ V podcastoch sa venujeme peniazom, produktivite, investovaniu, ale aj naplnenému a bohatému životu.

Zdrojom informácií sú svetoznáme knihy, videá, životopisy, citácie úspešných osobností,  ale aj reálne rozhovory s úspešnými investormi, podnikateľmi a inšpiratívnymi ľuďmi, ktorí dosahujú pozoruhodné výsledky.

Zaujímame sa o to, akým spôsobom títo ľudia premýšľajú o peniazoch, aké návyky ovplyvňujú ich každodenný život, čomu pripisujú svoj úspech, ale aj aké najväčšie zlyhania v živote prežili. 

Vyberáme pre Vás len to najlepšie a spoločne nahliadneme do tajomstiev, ako žiť úspešnejší, bohatší a produktívnejší život.