Podcast ŠPECIÁL 🎙️ – Martin Tóčik

Martin Tóčik je mladý človek zo Zvolena, kde založil Konekt vzdelávania. Je štatutárom Konetku – miesto vo Zvolene, kde mladí ľudia nájdu informácie o štúdiu v zahraničí, dobrovoľníctve a pod. Organizujú sa tu aj vzdelávacie aktivity.

Konekt vznikol vďaka projektu EPIK a vďaka peniazom z ERAZMUS + v oblasti „Záruky pre mladých“, trval 2 roky, skončil pred rokom a pol. Zapojené do neho bolo aj fínske mesto Turku, odkiaľ tento projekt vzal inšpiráciu, ako pracovať s mládežou. Priamo v meste Turku majú priestor pre mladých, kde si mladí môžu prísť po radu k ľuďom, ktorí sa venujú tomuto poradenstvu. To sme chceli dotiahnuť aj do Zvolena. Misiou Konektu je celoživotné vzdelávanie.

Čomu sa Martin venuje?

Pochádza zo Zvolena, kde študoval na VŠ priamo na fakulte ekológie. Stal sa dobrovoľníkom OZ Slatinka, kde pôsobí už 4 roky a venuje sa environmentálnej výchove.

Aký je jeho dream job?

Najviac ho baví vzdelávať mladých ohľadom životného prostredia. Ak by sa takýto predmet zaviedol v školách, bol by veľmi rád.

Prečo si mám platiť za kurz, za výučbu?

Opýtal by som sa, či informácie, ktoré sme sa učili v škole neboli staré a či reflektujú súčasnú dobu? Vzdelávanie je dôležité, ak nechceme stratiť kontakt so životom. Vďaka nemu sa vieme lepšie uplatniť na trhu práce. Aby sme sa nestratili vo svete. Ideálne je, ak sa človek neprofiluje len vo svojom odbore, aby sme si vytvorili lepší a kvalitnejší svetonázor.

Aké témy ťa zaujímajú?

Najviac je to práce environmentalistika. Čítam potom knihy filozofickej povahy. Odporučil by britského autora C. S. Lewis, ktorý napísal aj Narniu. Považuje ho za učiteľa života, ktorý vie poradiť v akejkoľvek oblasti.

A čo poskytujete pri vzdelávaní verejnosti?

Kariérne poradenstvo – spoluprácu s lektormi a organizáciami, ktoré poskytujú čas, aby pomohli mladým. Ďalej cestovateľské večery, vedomostné súťaže, infosemináre a pod.

Podcast s Martin Tóčikom si môžete vypočuť priamo v tomto článku, ale aj na podbean.sk, platforme Apple Podcast a samozrejme aj na našom webe investiciaslovensko.sk či facebookovej stránke KLUB INVESTOROV PODCAST. Okrem podcastu s Martinom nájdete na spomínaných miestach aj ďalšie skvelé podcasty, ktoré sa doposiaľ venovali populárnej knihe Bohatý otec, chudobný otec od R. Kiyosakiho alebo ďalším známym osobnostiam finančného sveta.

Tvoríme pre vás blogy, podcasty aj príbehy. Veríme, že každý z vás si vyberie z možností, ktoré vám ponúkame, aby ste mohli kráčať po ceste za finančnou gramotnosťou.

*Našli ste chybu? Napíšte nám na [email protected]