Sobotňajšia ☕. Investor robí správne rozhodnutia v ten správny čas. Zbavte sa emócii.

Situácia s COVID-19 ide ruka v ruke s panikou a stresom. 

Média v týchto týždňoch dostali fantastické „žrádlo“, kde sa môžu pri obriom stole do sýtosti prežierať a predávať titulky časopisov 📰. Žiaľ, už teraz nemajú na výber. Mediálny biznis je jeden z tých, ktorý v týchto dňoch výrazne utrpel. Hlavne print a inzercie. 

No, neodpustím si jednu poznámku a to to, akým „sofistikovaným“ vzorcom počítame štatistiky úmrtí 📊. Globálne. Aj keď som v tomto blogu o tom písať vôbec nechcel, nevyhnem sa tomu, lebo to má súvis s panikou a  s tým, čo napíšem neskôr.

Panika.

Všetci sme sa stotožnili s tým a rešpektujeme fakt, že počet úmrtí na koronavírus vydelíme počtom nakazených a vyjde nám % miera úmrtia ľudí na COVID-19. Ľahká matematika, že?

V Nemecku 🇩🇪 nám hlásia menej ako 1% úmrtia z počtu nakazených. V Taliansku 🇮🇹 je to viac. Žiaľ, vďaka nedostatočnej zdravotnej pohotovosti a starostlivosti. A aj vďaka vyššiemu priemernému veku pacientov v Taliansku.

Každý jeden deň počítame v online svete čísla nakazených vs. počet úmrtí. A každý jeden deň sa kŕmime touto dezinformáciou, ktorá je takmer 100% nepravdivá. Pravda je tá, že počet nakazených je ďaleko vyšší, s akým sa počíta. Počet mŕtvych však nie.

Špičkoví vedci počítajú s minimálne 3-5x násobným počtom nakazených, resp. tých, čo už koronavírus prekonali. Dokonca, existujú vyjadrenia, ktoré hovoria o viac ako 10-násobku!

Nechcel som tým vyvolať ešte väčší strach. Len chcem, aby ste si doplnili čísla do kolonky počtu nakazených a vyjde vám % miera úmrtí, ktorá je reálnejšie ako to, čo denne vidíme v televízii 📺 a čítame na internete. A možno sa týmto priblížime k obyčajnej chrípke.

Ďalej sa už tejto téme venovať nebudem. Vnímam túto situáciu s koronavírusom absolútne zodpovedne a vážne a nebudem ju zámerne zľahčovať. Sám rešpektujem všetky príkazy a pravidlá, ktoré sme si ako spoločnosť nastavili.

Vnímam pozitívne to, že sme sa dokázali zomknúť v tejto nie úplne bežnej situácii a ťahať za jeden povraz. No obávam sa, že do tých najväčších problémov, ktoré nás ešte môžu postihnúť sa dovedieme sami prostredníctvom strachu a paniky.

Príležitosť.

Existujú však ľudia, ktorí túto paniku vedia dokonale využiť. Poďme sa teraz na to pozrieť inak. Za každou podobnou situáciou, ako je táto, sa skrýva príležitosť.

Tí, ktorí nepodľahnú panike a strachu sa okamžite začnú zaujímať o to, ako tento chaos využiť. Táto situácia, ktorá sa deje, nie je žiadnym darom, pretože umierajú ľudia 😟.

No vždy, ak sa zmení rytmus ekonomiky a veci sa začnú diať inak, ako bolo plánované, vzniká priestor pre chytrých a ponúka sa šanca výrazne zhodnotiť svoj majetok.

Podnikateľ alebo investor by nemal za žiadnych okolností podľahnúť panike. Myslím, že Warren Buffet, najúspešnejší investor všetkých čias povedal: „Buďte chamtiví, keď ostatní majú strach“.

Medzitým, ako svet bojuje s touto neľahkou situáciou, investor potrebuje premýšľať, pretože toto je čas, kedy môže urobiť správne rozhodnutie v ten správny čas ⏳. V posledných dňoch som dostal niekoľko pozitívnych správ a tipov, kam investovať. 

Akcie, nehnuteľnosti, zlato. Dokonca sa objavila rada priekupníkov s rúškami a dezinfekčnými gélmi, ktorí na tejto situácii celkom slušne zarobili.

Investícia.

Odhliadnuc od toho, že sme platforma, ktorá sprostredkováva realitné projekty 🏘️, nepredávajte teraz svoje akcie na akciovom trhu, aj keď ste posledné dni zažili zrejme šok. Z dlhodobého hľadiska sa to vráti späť a akcie opäť naskočia na svoju krivku rastu. To sa udeje v prípade, ak vaša investičná stratégia bola dlhodobá a vy máte čas. 

Ak chcete predávať svoju nehnuteľnosť, teraz nie je ten správny čas. Počkajte, kým sa situácia upokojí. Teraz nakupujte!

Žiaľ, veľa ľudí bude musieť pod vplyvom nepriaznivých okolností predať svoj majetok za podstatne nižšiu cenu, akú by dostali pred 2 mesiacmi. Toto je však skvelá príležitosť pre investora.

Od nášho developera som dostal včera informáciu, že pripravovaný investičný projekt pre členov KLUBU INVESTOROV sa stal zo dňa na deň lacnejší o 15%!

Je veľká pravdepodobnosť, že náklady na prebiehajúci investičný projekt, do ktorého môžete investovať aj vy, pôjde s nákladmi o minimálne 10% nižšie. Ide o výstavbu 🏗️ 11x rezidenčných bytov.

Malá developerská stavba, ktorá počíta s predajom v roku 2021 a začiatkom roka 2022 je dobrým príkladom, ako využiť paniku a strach. Kupovať a stavať s nižšími nákladmi a vo fáze ekonomického rastu predať so slušným ziskom.

Tých príležitostí sa objaví rozhodne viac. Niektoré z nich, ak budeme mať šťastie 🍀, zverejníme na našej platforme pre všetkých členov KLUBU INVESTOROV. Niektoré nám pravdepodobne ujdú.

„Buďme chytrí. Zbavme sa emócii. Tých zlých, ale aj tých príliš optimistických.“

Ja práve investujem. Podobne ako moji kolegovia. Tým z vás, ktorí sa rozhodnú rovnako, držím palce na ceste za pasívnym príjmom…💰