XXIX.časť 🌙Večerník investora – Bilancovanie

S citátom Marka Twaina som začínal každý jeden deň. Najprv som vykonal všetky nepríjemnosti, ktoré by ma za normálnych okolností prenasledovali niekoľko dní, ak nie mesiacov.

Darilo sa mi v práci a začal som byť naozaj spokojný so svojím životom. Zmocňoval sa ma pocit, že dokážem čokoľvek.

V Gordonovi som našiel niekoho, kto bol pre mňa doslova „bohatým otcom“ a bol som mu vďačný za veľmi veľa vecí.

Do konca stáže ostávali už len tri týždne. Cítil som nostalgiu, keď som sa prechádzal po chodbách našej firmy, keď som stlačil tlačidlo vo výťahu s číslom nášho poschodia, keď som sa pozastavil pred pracovňou 🚪 Gordona.

Akoby to bolo dnes…

Ako rýchlo dokáže zbehnúť čas ⏱️ strávený s fajn ľuďmi vo fajn práci?

Prešlo pol roka z môjho života a akoby to bolo včera, čo som tu prišiel plný očakávaní z toho, čo príde.

Musím sa priznať, že sa mi domov veľmi nechcelo. Stále sme boli s našimi v kontakte, pravidelne sme mali videohovory. 🤳🏻 Aj mi chýbali, ale popravde?

Zvykol som si na tento štandard.

Zvykol som si, že som slobodný a nikým nelimitovaný, iba sám sebou.

Zvykol som si na to, že na mňa nedoliehajú starosti našej rodiny.

Áno, viem. Znie to možno sebecky. Ale nie je to sebectvo. Sebectvo nemôže byť o tom, že vám je dobre na mieste, ktoré vám dáva zmysel, že trávite čas s ľuďmi, ktorí vás posúvajú vpred a pomáhajú vám získať miesto na tomto svete. 🌍

Ja som to doma mal rád, mám rád mojich blízkych, ale viem, že vždy, v živote každého človeka nastane doba, kedy sa musí rozhodnúť, ako naloží so svojím životom.

A u mňa to prišlo teraz. Síce mi to príde ako blesk 🌩️ z jasného neba, ale možno to tak len vyzerá. Už som predsa urobil rozhodnutie, ktoré ma zavialo týmto smerom.

Takže som to vnímal nakoniec tak, že aj teraz sa musím rozhodnúť, ako naložím so skúsenosťami, ktoré som vďaka práci u Gordona a vďaka samotnému Gordonovi mohol získať.

Stálo predo mnou rozhodnutie, či odídem domov a budem sa tam obzerať za prácou, alebo ostanem v New Yorku 🗽 a budem nejako pokračovať v tom, čo robím tu, možno na inom mieste, alebo úplne zmením lokalitu a odsťahujem sa niekam inam.

S Igorom sme mali viacero možností. Jeho strýko sa vrátil počas nášho pobytu do New Yorku, takže sa nám naskytla možnosť bývať v jednom z jeho bytov 🏙️ v Brooklyne.

Zvažovali sme naozaj všetky možnosti. Ani jemu sa veľmi nechcelo odísť. Zamiloval sa nám totiž. A milá Adriana nechcela o jeho návrate domov ani počuť. Začínal som mať pocit, že ho chce vlastniť. Ale kašľal som na svoje úvahy.

Keď si vezmem, čo všetko mi stáž dala, je toho naozaj veľa. Ak by som mal bilancovať, vyzeralo by to takto:

  • Otvoril som oči 👀 a pochopil som, ako sa materiály, ktoré som študoval len v učebniciach, vzťahovali na skutočný pracovný svet. 
  • Gordon mi otvoril mnoho dverí, ktoré by inak mohli byť zavreté.
  • Ochutnal som skutočný svet – aj keď bol niekedy sladko-kyslý, ale stálo to za to.
  • Zistil som, koľko ľudí stojí za projektmi. Napríklad, príprava jednoduchého písomného materiálu 📝 pre marketingový tím ma viedla k spolupráci s viacerými zúčastnenými stranami vrátane reklamných agentúr a právneho tímu, od brífingov po nasadenie kampaní a meranie po uvedení na trh. 
  • Umožnilo mi to pristupovať k úlohám takým spôsobom, aký by som nenapadlo, keby som neurobil stáž.
  • Stretol som veľa nových ľudí a začal budovať svoju vlastnú sieť 🌐kontaktov.
  • Počas stáže som mal to šťastie, že ma podporovali skvelí ľudia. Aj keď som získal rôzne skúsenosti a zručnosti, myslím si, že vplyv možnosti učiť sa od skúseného profesionála mi dal niekoho, na koho sa môžem pozrieť, a cieľ, na ktorom sa snažím pracovať.
  • Pomohlo mi to uvedomiť si oblasti, v ktorých som vynikal a tie, ktoré som potreboval viac rozvíjať. 
  • Bol som schopný vyskúšať nové nástroje, 🛠️ naučiť sa nové zručnosti a využívať svoje chyby, aby ma motivoval k zlepšovaniu.
  • Získal som istotu, že si môžem zabezpečiť prvú prácu na plný úväzok.

Myslím, že by som mohol pokračovať…

Naozaj som si tým všetkým splnil sen o Amerike, sen o živote vo veľkomeste a sen o meste, ktoré nikdy nespí.

Pocítil som vnútorné uspokojenie z môjho aktuálneho životného rozpoloženia a cítil som sa šťastný 🤗 a vďačný.

Posledný týždeň sa ale udiala vec, ktorú by som nečakal ani vo sne.

* Našli ste chybu? Napíšte nám na [email protected]